başbakan’dan fıkra gibi hatıra

Image Hosted by ImageShack.us
Hafta sonunu memleketi Rize’de geçiren Başbakan Tayyip Erdoğan dün Ardeşen ilçesinde bir dizi açılış gerçekleştirdi.

Açılışı yapılan yerler arasında Ardeşen Belediyesi’nin yaptırdığı beton santralı, parke fabrikası, kapalı otopark ve parkın yanı sıra gasilhane de vardı.

Törenin ardından konuşma yapan Erdoğan, gasilhanenin öneminden bahsetti. İnsanların en acı anının bir yakınını kaybettiği an olduğunu ifade eden Erdoğan, cenazeyi mezara taşıyan aracın bile önemli olduğunu vurguladı. Erdoğan, konuyla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yaşadığı ilginç bir olayı anlattı:

“Çok enteresandır. Aynen bizim Temel’in fıkraları gibidir ha. Belediye başkanı oldum, bir karar verdim. Cenaze arabalarını değiştirelim dedik. İstanbul’da o zamana kadar olan bir marka var. Fakat hakikaten arabalar dökülüyor. Ben de dedim ki, öyle bir marka alalım ki bununla moralman, manen bir takviye olsun. Ee ne olsun? Dedim ki, biz Mercedes alacağız. Mercedes cenaze arabaları yaptırdık. Tabii Mercedes’ler cenazeleri taşımaya başladı. Bir cenazeye ben de katıldım. Bir kişi yanıma yaklaştı, ‘Başkanım’ dedi, ‘Allah sizden razı olsun’. ‘Hayırdır?’ dedim. ‘Bu gördüğünüz, benim amcamın oğludur. Hayatında hiç Mercedes’e binmemişti. Ama şimdi Mercedes’te kabre gidiyor’. Bu beni çok duygulandırdı. Belki basit gibi görülüyor; ama önemli bir şey. Niye? Bu millet ölüsüne bile değer veriyor. Biz gasilhanelerimizi yeniledik, düzenledik, pırıl pırıl hale getirdik.”

Erdoğan, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan’ı da yaptığı hizmetlerden dolayı övdü: “Ben artık ölümü nereye götüreceğim diye düşünmeyeceksiniz. Bugüne kadar gelenler hep sağları düşünüyordu. Ölüleri kimse düşünmüyordu. Bizim Mümtaz şimdi ölüleri bile sağlama aldı. Onlara da gayet güzel, şık bir yer hazırlamış.”

Zaman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s