Erdoğan’ın Kutlu Doğum Haftası mesajı

Image Hosted by ImageShack.us

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kutlu Doğum haftası mesajında, “Bizim tarihimizde kimsenin mukaddeslerine dokunmak, kimseye kendi inandığını dayatmak yoktur” dedi.
Erdoğan, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında, Müslümanların peygamberler silsilesinin sonuncusu, ilahi vahyin taşıyıcısı, doğruluk ve ahlak timsali, rahmet elçisi peygamber Hz.Muhammed’in doğumunun kutlandığı anlamlı bir hafta içinde olduklarını belirtti. Erdoğan şöyle dedi:

“O, farklılıklarımızın kin ve nefret, düşmanlık ve çatışma kaynağı olmaması gerektiğini söyleyen, tarihi tecrübesinde bunun en parlak örneklerini ortaya koyan güçlü bir mesajın sembolüdür.

Tarih boyunca bu mesajın ulaştığı her yerde insanların canları, malları, dinleri, dilleri, namus ve şerefleri emniyet altında olmuştur. Bunun için bizim tarihimiz, medeniyet ve devlet tecrübemiz eşsiz bir ilham kaynağıdır.

Bizim tarihimizde kimsenin mukaddeslerine dokunmak, kimseye kendi inandığını dayatmak yoktur. Bu anlayışın hakim olduğu coğrafyalarda, bütün inançlar yüzyıllarca barış ve emniyet içinde yaşayabilmiştir.

Onun için insanlığın bu haftada, onun zamanları aşan ebedi mesajını sevgi,barış ve adaleti hatırlamasını ümit ediyoruz.

Bugün, sevgili Peygamberimizin hikmetli sözlerine, özünde barış ve adalet olan kutlu mesajına her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var. İslam’ın barış sevgi ve adalet mesajını yüceltmeli, sevgili peygamberimizin çağrısını daha gür bir sesle duyurmalıyız.”

ANKA

haber7.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s