çocuk başbakan güldürdü…

Başbakan Erdoğan, makamında çocukları kabul etti.

Başbakan Erdoğan’ın koltuğunu devrettiği ilköğretim okulu öğrencisi yaptığı açıklamalarla salondaki herkesi kahkahaya boğdu.

İşte çocuk başbakanın keyifli açıklamaları.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın koltuğuna oturan Yenimahalle Çalışanlar İlköğretim Okulu öğrencisi Kamil Karaca, Cumhurbaşkanlığı konusunda sabır tavsiye etti. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili ısrarlı sorular karşısında Karaca, “Bu kadar sabrettiniz. 2 gün daha sabredin” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukları kabul etti ve makamını Çalışanlar İlköğretim Okulu öğrencisi Kamil Karaca’ya bıraktı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Valisi Kemal Önal ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Murat Beybalta ile birlikte gelen çocukların kabulünde Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül de hazır bulundu.

Çocukları kabulde bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Türkiye’deki bütün çocukların hepsini kucaklamak, dertleriyle dertlenmek ve yüzünü güldürebilmek istediğini ancak buna imkanların yetmediğini belirtti. Çocuklardan anne ve babalarını üzmemelerini isteyen Başbakan Erdoğan, “Böylece bütün insanlığın yüzünü güldürürsünüz” dedi.

“Şimdi ben Başbakanlıktan vazgeçiyorum ve sizlerin seçmiş olduğu yeni, güçlü ve dirayetli Başbakana bırakıyorum” diyen Başbakan Erdoğan, koltuğu Kamil Karaca’ya bıraktı. 23 Nisan mesajını okuyan Karaca, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda ısrarlı sorulara muhatap oldu. Başbakan Erdoğan, Karaca’nın kendisine “Sayın Başbakanım” demesi üzerine bunu düzelterek, “Başbakan ben değilim artık sizsiniz” dedi. Bunun üzerine hitapta zorlanan Karaca’nın “Sayın Tayyip Bey” hitabı gülüşmelere sebep olurken; Karaca, Başbakan Erdoğan gibi 26 Nisan’da doğduğunu ve ileride Başbakan olmak istediğini söyledi.

Kamuoyunun merakla beklediği Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili sorulara bol miktarda muhatap olan Karaca’nın oldukça hazırlıklı geldiği görüldü. “Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı” sorusunu cevaplandıran Karaca, “Bu kadar sabrettiniz. 2 gün daha sabredin. Bu kadar aceleci olmayın. Yine zamanı geldiğinde göreceksiniz” dedi.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’ün “Irak’ta ne yapacağız” sorusuna Karaca’nın cevabı ise manidardı: “Lütfen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili sorular sorun. Onu da muhatabı olan Genelkurmay Başkanı’na sorun.”

Kadın Cumhurbaşkanına nasıl baktığının sorulması üzerine ise Karaca, ilginç mesajlar verdi: “Olması da iyidir. Meclisimize güveniyoruz. Meclis en iyi cumhurbaşkanını seçecektir.”

“AK Parti Grup Toplantısı’nı ne zaman yapacaksınız?” sorusu karşısında ise Karaca yine aynı rahatlıkla, “Onu da zamanı geldiğinde yapacağız” dedi.

Basın mensuplarının daha fazla soru sormaması üzerine Başbakan Erdoğan gazetecilere sitem ederek, “Basın mensupları hep bizi bunaltıyorsunuz. Sayın Başbakan burada” dedi. Haberciler ise Karaca’nın çok hazırlıklı geldiğinden şikâyetçi oldu. Basın mensuplarının az soru sormasından şikayetçi olan Karaca, “O da ben de işimi yapıyorum. Siz de işinizi yapın. Soru sorun” dedi.

Galatasaraylı olduğunu açıklayan Karaca, Başbakan Erdoğan’ın Fenerbahçeli olduğunu hatırlatarak, “Ama bu konuda çok konuşmak istemiyorum. Onlar lider biz alt kümedeyiz” dedi.

Muhalefetin nasıl olduğunun sorulması üzerine ise Karaca, “Herkes kendi işini yapıyor. O da kendi işini yapıyor. Fenerbahçe Galatasaray’a nasıl karşıysa onlar da öyle” diye konuştu.

Karaca, daha sonra Başbakan Vekili olarak seçilen Çankaya Mimar Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Hazal Selin Atik’e yerini bırakarak, “Bu makamda bayan görmek istiyorum” dedi. Selin Atik de Cumhurbaşkanlığı konusunda ser verip sır vermedi: “İki gün daha sabretmenizi istiyorum. Adaylar açıklanacak. Meclis en iyi kararı verecektir.”

Başbakan Erdoğan daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için gelen çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı ve fotoğraf çektirdi.

Başbakanlık muhabirleri ile de fotoğraf çektiren Erdoğan, “Başbakanlık muhabirleri ile son pozunuz mu?” sorusuna karşılık, “Bizim sizinle daha çok fotoğraflarımız olacak” dedi. Başbakan olarak mı denilmesi üzerine ise Erdoğan, “Orasını karıştırmayın” ifadesini kullandı.

samanyoluhaber.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s