Gül’ün ismi partiyi sevince boğdu

Gül'ün ismi partiyi sevince boğdu

Ak Parti Grubu’nda Başbakan Erdoğan ve Köşk adayı Gül kürsüye birlikte çıktı. Vekiller önce Erdoğan’ı sonra da Gül’ü tebrik ediyor. Grup salonunda müthiş bir coşku var.

Ak Parti Grup salonunda müthiş bir coşku var. Cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte milletvekillerinin tebriklerini kabul etti.

Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, grup konuşmasında adaylığının açıklanmasından sonra başta basın mensupları olmak üzere yoğun ilgiyle karşılaştı. Basın mensuplarının Abdullah Gül’ün çevresini sarması üzerine, Gül, Erdoğan’ın da bulunduğu kürsüye çıktı ve burada Erdoğan ile tokalaştı. Erdoğan ile Gül, kürsüde uzun süre milletvekillerinin tebriklerini kabul etti.

Potansiyel daylardan biri olatak değerlendirilen Abdullatif Şener de kürsüye gelerek Gül’ü tebrik etti.

AK Grup Başkanvekili Faruk Çelik, “Erdoğan 5 yıl önce Başbakanlık makamını hiç tereddütsüz Abdullah Gül’ü göstermişti. Bugün de daha üst bir makama Gül’ü aday göstermiştir. Bu dayanışma Türkiye’ye çok şey kazandıracaktır.” dedi.

AKP MYK, Abdullah Gül’ün adaylığının Grup toplantısında açıklanmasının ardından yeniden toplanıyor. Grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından Gül ve Erdoğan, tebrikleri kabul ederken, MYK üyelerine, toplantının başlayacağı uyarısı yapıldı.

haber7.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s