6 yaşında hafız oldu

Image Hosted by ImageShack.us
Maşallah Muhammed’e. Sakarya’da bir çocuk 6 yaşında Kur’an-ı Kerim’i ezberleyerek hafız oldu.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Fatih Camii İmam-Hatibi hafız Osman Şahin, İstanbul Süleymaniye Camii İmam-Hatibi hafız Ekrem Nalbant, Sakarya Müftüsü Sinan Cihan ve meşhur hafız Emin Saraç’ın sınavından da başarıyla geçen Muhammet Serdar Cevherli Türkiye’nin en küçük hafızı oldu. Aynı zamanda Sakarya İmam-Hatip Lisesi Müdürü Ziya Cevherli’nin oğlu olan Muhammed Serdar, Hendek İkramiye Köyü’nde düzenlenen hafızlık cemiyetine katıldı. Heyet önünde istenilen yerden Kur’an-ı Kerim’i ezbere okuyan küçük Muhammed büyük takdir topladı.
GÜNDE 6-7 SAYFA EZBER
Kendisi de hafız olan baba Ziya Cevherli, annenin de hafız olduğunu belirterek, “Muhammed 4 yaşında Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi ve aynı yaşta hatmetti. Kur’an-ı Kerim’i ezberlemeyi de çok istiyordu. Ancak biz 6 yaşına kadar bekledik. 6 yaşına girince anne ve benim gözetimimde ezber yapmaya başladı. Ailenin dışında birine karşı sorumluluk duygusu oluşmasını sağlamak için hafız Yahya Burnaz da ilgilendi. Günde 6 -7 sayfayı çok rahat ezberleyebiliyordu. Ancak biz bunu 2 -3 sayfa ile sınırlı tuttuk. Evde evcilik oynar gibi eğlenceli bir şekilde ezber yaptı. 6 yaşını bitirmeden hafız oldu” dedi.
BABA: BUNDAN DAHA GÜZEL ŞEY Mİ VAR?
Ailede çok hafız olduğunu ifade eden Cevherli, liseye giden diğer 2 çocuğunun da Kur’an-ı Kerim’i hatmettiğini ve derslerinde de gayet başarılı olduğunu vurguladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 6-7 Ağustos 2007 tarihinde yapacağı hafızlık sınavına küçük Muhammed’in de katılacağını ve resmen ‘hafızlık belgesi’ alacağını ifade eden Cevherli, duygularını şöyle dile getirdi: “Bir baba olarak çok mutluyum. Oğlumuzun hafız olması bize inanılmaz bir huzur ve sevinç veriyor. Bu duyguyu tarif edemiyorum. Ben, babam, babamın babası ve geçmiş kuşak hep hafız. Muhammed bu güzel aile geleneğini sürdürüyor. Hayatta bundan daha güzel bir şeye sahip olmak mümkün değil.”
MUHAMMED İngiltere’de en çok verilen 2. isim
İngiltere’de Muhammed isminin Jack’in ardından erkek çocuklarına verilen en popüler isim olduğu bildirildi. The Times gazetesinin Milli İstatistik Ofisi verilerine dayanarak yaptığı habere göre Muhammed isminin gelecek yıl da ilk sırayı alacağı tahmin ediliyor. Muhammed isminin İngilizce’ye çevrildiğinde ailenin geldiği ülke ve telaffuzdan dolayı oluşan 14 farklı yazılışının gözönünde bulundurulduğu çalışmada geçtiğimiz yıl 5 bin 991 yeni doğan çocuğa bu ismin verildiği ve ardından Thomas, Joshua ve Oliver isimlerinin geldiği açıklandı. Habere göre, Warwick Üniversitesi Etnik İlişkiler profesörü Muhammed Enver, bu ismin popüler hale gelmesinde sayısı artan genç Müslüman çiftlerin, çocuklarına Peygamberimizin ismini vermek ve dinleriyle bir bağ göstermek istemelerinin etkisi olduğunu söyledi. Resmi kayıtlara göre Muhammed ismi 23. sırada gösterilse de ismin 14 farklı yazılışı dikkate alınınca ikinci sıraya yükseliyor. Popüleritesi devam ederse yıl sonuna kadar birinciliğe yükselmesi bekleniyor.

Vakit
http://www.moralhaber.net

Reklamlar

One response to “6 yaşında hafız oldu

 1. Dut Ağacı

  Hay maşallah
  haberi okuyunca neşem yerine geldi desem yeridir
  Allah cc razi olsun

  cübbesi ve takkesi kendi gibi küçük 🙂
  Mevlam c.c. adetlerini artırsın inşallah

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s