FTK 2’ye başvurular başladı!

tanıtım videosu için önce buraya tıklayın 🙂

ayrıntılı bilgi için : http://www.fikirtoplamakampi.com

FTK Nedir ?

FTK 3 bölümden oluşmaktadır…

FİKİR+SİZ=MARKA
1.Bölüm: FİKİR

2.Bölüm: SİZ

3.Bölüm: MARKA

FİKİR

Üretmek! FikirSizlerin en önemli amaçlarından biri olan üretmek ve ürettirmek fikir bölümünde olacaktır. Fikir bulmak, fikir oluşturmak, fikri projeye dönüştürmek, fikri marka haline getirmek bu bölümün temelini oluşturmaktadır. Başvurulardan sonra belli kriterlere göre seçilecek 30 öğrenci ve 10 FikirSiz’in katılımıyla FTK’nın ilk aşamasına adım atmış olacağız. Fikir bölümü cuma, cumartesi, pazar olmak üzere 3 günlük bir zaman dilimini kapsayacak ve tarafımızca belirlenen mekanda yapılacaktır.

SİZ

Fikir Toplama Kampının 2. ayağı “Siz” bölümüdür. Adının bütün anlamını barındıran bu bölümde bizler bütün emeğimizi ortaya koyarak projeler üzerinde bir çalışma gerçekleştireceğiz. Projenin uzun bir bölümünü bu ayak oluşturmaktadır. FTK için yola çıkarken ezber bozan bir anlayış getireceğiz ve farklı bir eğitim tarzı uygulayacağız düsturuyla yola çıktık. Eğitimden sonra projeler değil, projeler üzerinden birebir ve aktif eğitim sağlamak amacındayız. Bu bölüm Fikir haftasından sonra Cumartesi ve Pazar günleri tarafımızca belirlenecek çalışma salonlarında gerçekleştirilecektir. Gruplar Fikir haftasında tohumlarını attıkları projeleri bu bölümde eğitmenlere ve diğer gruplara sunacak, eğitmenler de gerek genel eğitimlerde gerekse birebir eğitimlerde bu projeleri değerlendirecektir.

MARKA

Yola çıkış amacımıza yaklaştığımızı görebileceğimiz bölüm: “Marka!”. FikirSizler olarak en büyük hedefimiz FTK’lardan marka projelerin çıkması veya marka değerinde projeler ortaya çıkarmaktır. Birlikte çıktığımız bu yolda bize düşen görev, proje üretecek ortamlar oluşturmak ve projelere marka değeri katacak vizyonlar yüklemektir. Fikir + Siz sürecini geçiren projelere marka değeri katıp onları hayata geçirme sürecinde gruplar ve gruplardan sorumlu olan takım kaptanları el birliğiyle çalışacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s