hayvan stoku ve kurban

yine kurban yaklaştı ya başladılar homurdanmaya. ne yumurtlayacaklar acaba kurban kestirmemek için derken hayvan stoku lafını söylediler. işte cevap.

haber :

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Türkiye’de kurban kesimini tehlikeye sokacak, tartışmaya açacak hayvan rezervi sıkıntısı bulunmadığını bildirdi. Ali Bardakoğlu, Kocatepe Camii Konferans Salonu’nda, ‘Kurban İbadeti ve 2010 Yılı Vekaletle Kurban Kesimi Organizasyonu’ konulu bir basın toplantısı düzenledi. Her ibadetin ayrı bir önemi ve değeri bulunduğunu belirten Bardakoğlu, “Kurban ibadetinin yerine hayır yapmak, burs vermek, başkasının ihtiyacını karşılamak yetmez, geçerli olmaz.” dedi.
Türkiye’de hayvan rezervi sıkıntısı bulunmadığını belirten Bardakoğlu, “Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın verileri ortada. Ülkemizde 11 milyondan fazla büyük baş, 27 milyon civarında küçük baş havyan bulunuyor.”diye konuştu.

Her yıl 3,5 milyon büyük baş hayvan kesildiğini aktaran Bardakoğlu, “Bunların sadece beşte biri kurban için kesiliyor.” ifadesini kullandı.

Yılda 9 milyon kadar da küçükbaş havyan kesildiğini kaydeden Barkadoğlu, “Bunlardan 2 milyonu kurban için kesiliyor.” dedi.

Cihan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s